#1 Diel prvý

Je prvý február 2022, užívam si pokoj pri varení obeda kým Iris spí a Titusz vzal Tristana do ZOO. Počúvam podcast, no na pozadí mám myšlienky všade možne. Po zaznení záverečnej znelky prúd nápadov naberá riadny objem. “To je ono!”.. Usmievam sa ako mesiačik na hnoji. Život s Tituszom! Takto sa bude volať môj blog. A spŕška nápadov ma takmer prevalcovala. Och, čím začať? 

Lebo on je endemit

Prečo chcem písať o živote s Tituszom? Lebo by bola škoda, keby som nepísala. Keby som si bola počas tých vyše siedmich rokov, čo tvoríme pár, zapisovala aspoň tie najvtipnejšie hlášky, už by z toho mohol byť bestseller. To myslím samozrejme s dávkou nadsázky. No boli by to vzácne texty, aspoň pre mňa určite. Titusz je endemit, je vyhynutý druh, má dušu stredovekého rytiera a telo ramasáka (slovami Borisa Filana). A ja vďačím za to privilégium zdieľať s ním život. On nie je ten typ, ktorý sa bude fotiť o zrkadlo a točiť videá zo zákulisia pre svojich sledovateľov na Instagrame či Facebooku. Aj keď som ho o to mnohokrát prosila. Dá sa povedať, že všetko, čo Titusz zdieľa na sociálnych sieťach mám na rováši ja. On má z toho radosť, že má fanúšikov, pekné komentáre či lajky. No jednoducho nie je “homo smartphonus” a teda, môžem byť rada, ak si v SMSke odo mňa prečíta zoznam do obchodu. Pri ňom slovo mobil nemá význam, je totiž imobilný. Najradšej ho má položený na mikrovlnke v nabíjačke, aby v noci mohol počúvať maďarské stand-up comedy, rozhovory o teórii relativity či problematike kríženia pastierskych psov. To aspoň vysvetľuje, ako mi dokázal neodpísať na naše prvé správy aj celý deň. 24 hodín! Ja som musela mobil zamknúť na zámok a schovať pred sebou kľúč, aby som mu neodpísala do piatich minút. Ale o našich začiatkoch inokedy.

Zajtra nás čaká..

..po spoločnom mesiaci v Košiciach opäť odlúčenie. Zamilovala som sa do jeho spevu, musím si to pripomínať aj teraz, keď ma necháva doma s dvoma malými deťmi. Odchádza do Liberca, kde bude hrať Tita Merelliho – slávneho tenoristu, ktorý sa však v spleti komických zvratov nedostane na javisko podľa plánu. Páči sa mi, že tenorista paroduje tenoristu.  Hneď potom ho čakajú dve predstavenia Bedárov na Novej scéne v Bratislave. A po nedeľnom predstavení dlhá cesta do Liberca, aby v pondelok ráno už mohol spievať na prvej skúške Verdiho opery Otello. Teraz už ale ako naozajstný Otello. Dramaturgia v libereckom Divadle F.X. Šaldy skvelo nadväzuje na seba – najprv Otello v paródii a potom ako ten ozajstný Maur, s ktorým veru neradno žartovať. Zajtra odchádza, takže dnešok je taký zvláštny. Taký deň, kedy chce človek všetko stihnúť. ZOO s Tristankom, posilňovňu, zbaliť sa a najlepšie keby sme si ešte večer dali spolu jedno čapované z krčmy spod bloku. Uvidíme.

Titusz Tóbisz ako Tito Merelli a Lukáš Randák ako Max v muzikáli Hledá se tenor v Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Foto: Karel Kašák

S Láskou,
Martina 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.