#4 Titusz je Pán Básnik

Rozhodla som sa, že dnes napíšem o našom zoznámení. Chcela som si doplniť nejaké detaily, a tak som sa snažila dostať na začiatok našej konverzácie vo facebookovom messengeri. Google povedal, že na to nie je žiadna skratka. Iba ak si spomeniem na nejaké slovo, a to dám to vyhľadávania. Skúsila som “karnitín” a nič. Druhý pokus bol “amino” a to ma hodilo hneď do septembra 2014. “Hurá! To je takmer náš začiatok.”  Prechádzala som správy s cieľom dostať sa k úplne prvej. Nechcela som sa zdržiavať čítaním, ale niektorým dielam som sa neubránila. Z Tituszkovych správ z našich začiatkov by sme pokojne mohli vydať zbierku básní. A asi by dosiahla rozmery telefónneho zoznamu. O citových rozmeroch ani nehovorím. A tak som sa prerozhodla. Obsahom dnešnej časti bude jedna správa od neho. Iba trošku do nej zasiahnem. Niečo si necháme len pre seba, no zbytok chcem, aby uzrel svetlo sveta! 

List z Toskánska

Túto správu mi poslal Tituszko z toskánskeho Arezza, kde odišiel na operné spevácke kurzy. Prišla mi 10.7.2014 o 2:58. Vďaka za vymoženosti tejto doby! Boli to necelé tri týždne od nášho prvého bozku. 

“…už som Si myslel, že podarí sa mi zaspať, ale bez Teba to ide veľmi Ťažko! 

…kvapká tu voda z kohútika.. …-čluppp!. priPadá mi to …, ako keby  niekto stúpal mi po hrudi! …nie som utrápený, …len mi Chýbaš! Kvapkami toskánskej horkej vody, …mi Obrie myšlienky šľapajú do rebier …a hľadám Tvoje Pery v každej sekunde zasnenia …až kým ďaľší vlažný goliáš v Pichľavých opätkoch nečlupne do uší … a ja len zdanlivo predýchá(va)m nasledujúci okamih večnej prázdnoty. ….chvíľkovej ničoty …túto trýznivú večnosť bez Tvojej Vôňe! Toľko horkej vody absorbujem, koľko len bude možné, ..len aby mi Kvapočasomer tohoto “sk…ho vodovodného Kikiríkkkeru” svojími ťažkými krokmi pribížil stretnutie a  znovuzrodenie sTebou!

Som už asi trápny, keď hovorím o svojich pocitoch,…však žiaľ …viacmenej len tie poznám, tak nič mi neostáva len vypísať to zo seba, …a čakať kým ma uspí Lono Vytúženej Ženy …aspoň teda dúfam, že dosť silná je moja predstavivosť a vezmeš ma aj dnes do náručia…

Prezerám  Tvoje fotky, …. stále….všetky dokola… a privolávam spomienky…. od prvej chvíle až po poslednú .  Pripadá mi to tak, že VŽDY A VŠADE som Teba Miloval, …ani nič iné ma nenapadá ,..len akokeby len Teba som VŽDY A VŠADE hľadal! – Vryla Si mi Svoje MOTTO do temena PAJSEROM A KROMPÁČOM…ale vlastne “len” AceTÓNOM svojich laKOV! …predsa mi to pulzuje šťastnou ranou! bože …aké infantilnosti tu píšem! …a predstavujem si Ťa v Bielom…

Predstavujem si Ťa už všeliakých každodenných situáciách…ani neviem či na to mám vôbec PRÁVO či povolenie,….ale vytesávám si do srdca už detaily Nášho každodenného spolužitia ….bez toho, že by som na to od Teba hociaký signál dostal. Pripadám si ako ten nie celkom normálny izraelský prezident, ktorý si po pár rokoch(vzniknutia nejakého “nádejného kráľovstva”) privlastní -Palestínu- bez toho aby…. však vieš ….ako keby mu patrila. Takže Prepáč, …že stále Snívam a Polemizujem,..či čo. 

 Chcem Ti ešte povedať, že i keď mám stále zmiešané pocity, Ty si úplneúplne Jediná osoba, ktorej úplneúplne dvôverujem! ….a to nie preto lebo mám ružové okule(le), ale len preto, lebo aj Chcem Ti dôverovať. (Každý asi potrebuje niekoho komu môže…) . To Ti len preto hovorím, že postupne som odbúral veškerú “odolnosť voči Tebe”, silu a taktiku, ako sa ubrániť tejto strhujúcej lavíne. Odhodil som všetky masky a štíty ,…odinštaloval som obranné mechanizmy.. 

   …odpílil som všetky vedľajšie cesty a  únikové mosty. Chcel som (tu) ostať “len” s Tebou. Samozrejme, chcem to -nie kvôli Tvojej Kráse (ktorá ma teda poriadne pomiatla) – ale dostal som sa do defenzívy len Preto, lebo Si sa voči mňe Správala Báječne! ….Nádherné Slová  mi píšeš, staráš sa o mňa “ako keby som bol tvoj”! A to takým nedomestifikovaným zvieratám ako ja:  láme s… a driek!!! … Od kedy Ťa poznám, túžil som byť tvoj ….teda patriť Ti ! 

Nepoznám Krajší pocit ako byť s Tebou Drahá!

Noc mi zaťažkáva oči a láska hrdlo – túžim po Tebe… ! Chýbaš! 

  …                                                                              …

      …                                                                      …

           …                                                             …

               …cHýBaŠ…                                     …      

                   …                                            …

                       ….                                  …

                            ….pekné Sníčky…

                                   …

                                         ….    …

                                          M…Ťa

                                               .”

3 názory na “#4 Titusz je Pán Básnik”

  1. Tituszko, ako vidím a čítam tie vyznania, by sa veĺmi ľahko mohol živit písaním. Ste veĺmi sympatická dvojica. Z oboch cítiť silné puto a lásku.
    Čakám na pokračovanie….👍😘

  2. Pingback: Misia Arezzo - Život s Tituszom

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.